Quoi faire à Bordeaux? [mai]

Co w tym miesiącu dzieje się w Bordeaux? Jakie koncerty i festiwale mają miejsce, gdzie oglądnąć premierę filmu albo jaką restaurację odwiedzić? Jeśli nie macie pomysłu na ten miesiąc zapraszam do lektury! Każdy znajdzie coś dla siebie.


Dla dzieci:

▁▁▁▁▁   Le printemps des sens:

Wiosna zmysłów w Bordeaux - od jedenastego maja co tydzień odbędą się atelier dla dzieci o pięciu różnych tematach: słuch, dotyk, zapach, smak oraz wzrok. Dajcie się porwać przez nowe i oryginalne zabawy!
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.


▁▁▁▁▁☼ L'atelier d'Arthur:

Ta impreza ma na celu uczulenie dzieci na kuchenne rewolucje. Pierwsza część zajęć to przedstawienie pokarmu jako podstawowego surowca do tworzenia kulinarnych dzieł, druga to klasyczna lekcja gotowania - oczywiście respektując najważniejsze zasady higieny! Atelier będzie aż do 30 czerwca w Cap Sciences. Wstęp płatny - sześć euro.
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.


▁▁▁▁▁☼ On se plie en quatre pour les mamans:

Maj oznacza jedno... Dzień Matki! Biblioteka na Grand Parc proponuje z tej okazji specjalne, darmowe zajęcia dla dzieci, gdzie będą mogły stworzyć oryginalny i jedyny w swoim rodzaju prezent dla mamy. Zabawy z origami będą mieć miejsce we środę, 25 maja i w sobotę, 28 maja w bibliotece.
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.
Dla studentów (i nie tylko):

▁▁▁▁▁☼ Foire Internationale Bordeaux:

Doskonała okazja, żeby poznać kawałek świata! Coroczna impreza w halach na Bordeaux Lac gdzie można zobaczyć dosłownie wszystko - od domów i wnętrz, przez samochody i żaglówki, po wystawę maszyn rolniczych, a także bibelotów w niemal każdego państwa. Mix kultur i języków z wesołymi animacjami i zabawami nie tylko dla studentów. Impreza trwa od 14 do 22 maja. 
Bilety: zakupione na miejscu: 8 euro, zamówione przez Internet: 7 euro. Dostać można się tramwajem C jadącym w kierunku Parc des Expositions.
Więcej informacji: Foire Internationale.


▁▁▁▁▁☼ Pourquoi aimer l'art l'abstrait ?:

Kto nie lubi iść do galerii sztuki? W jednej z najpiękniejszych galerii znajduje się ciekawa wystawa sztuki abstrakcyjnej. Osobiście nie przepadam za tego typu formą sztuki, ale są gusta i guściki! Wstęp: 4 euro, a impreza już w środę, 11 maja! 
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.

▁▁▁▁▁☼ Nuit européenne des musées:

Kolejna edycja fantastycznej imprezy - już po raz dwunasty trzynaście bordolejskich muzeów i galerii otworzy swoje drzwi wieczorową porą. Wstęp jest oczywiście jest darmowy i naprawdę okropnie żałuję, że nie będę mogła wziąć udziału i odwiedzić kilku wystaw. Przygotujcie się na sobotę, 21 maja od godziny 18:00! 
Więcej informacji: Nuit européenne des musées.

Dla seniorów:

▁▁▁▁▁☼ La Maison du jardinier:

Jedenastego maja w pobliżu Maison ecocitoyenne nadaży się okazja do dyskusji z profesjonalistami na temat naszych ogrodów. Jak najlepiej jest pielęgnować nasze kwiaty, co zrobić by pozbyć się szkodników bez pestycydów? Ogrodnicy polecają przynieść roślinkę, próbkę lub chociażby zdjęcie. 
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.

▁▁▁▁▁☼ Vos années bonheur! :

Największe francuskie hity z lat 50' - 70' a to wszystko w formie fantastycznego musicalu. Impreza ma miejsce w La Coupole w Saint-Loubès. Taryfa: 26 euro.
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.


Jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca - samochody nie mają dostępu do ścisłego centrum miasta. W tak piękną i słoneczną pogodę jak dziś poleca się spacer lub rower! 
A dla maniaków muzeów takich jak ja - również w pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do bordolejskich galerii i muzeów jest darmowy! 

★ Facebook ★ Instagram ★ VSCO ★Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!