Quoi faire à Bordeaux? [avril]

Co w tym miesiącu dzieje się w Bordeaux? Jakie koncerty i festiwale mają miejsce, gdzie oglądnąć premierę filmu albo jaką restaurację odwiedzić? Jeśli nie macie pomysłu na ten miesiąc zapraszam do lektury! Każdy znajdzie coś dla siebie.


Dla dzieci:


▁▁▁▁▁ Place(s) aux rêves:

Daj upust kreatywności i pokaż jak wyglądałoby miasto gdybyś mógł je zmienić. Animacje dla dzieci mają miejsce na placu Świętego Michała od trzynastego do dwudziestego kwietnia. Wstęp na imprezę to symboliczne pięć euro i należy się zarejestrować przed przybyciem. Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.

▁▁▁▁▁ Enquête à Burdigala:

Museum Akwitanii proponuje wycieczkę po starym Bordeaux. Dzieciaki mogą poznać historię miasta i jego rozwoju, a także stopniowe przejście z religii politeistycznej do chrześcijaństwa. Impreza jest płatna - dziesięć euro od osoby, jednakże wystawa w tym muzeum jest tego warta, sama widziałam ją już kilkakrotnie! Chętni? RDV dziewiętnastego kwietnia o 10:45h!
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.
▁▁▁▁▁ Retouche et montage photo:

Czyli jak wprowadzić dziecko w świat multimediów. Dzięki tym zajęciom maluchy nauczą się obsługiwać programy do obróbek graficznych. Impreza będzie mieć miejsce w bibliotece La Bastide i jest całkowicie darmowa, jednocześnie biblioteka wyraża prośbę wcześniejszej rezerwacji miejsc. Łapcie za telefony, to już dwudziestego kwietnia!
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX

▁▁▁▁▁ Guignol Guérin:

Najstarsza rodzina lalkarzy we Francji nadal wystawia przedstawienia dla dzieci! Gdzie ich złapać? Cały rok występują w Jardin Publique, na ich spektakl można załapać się w środę, sobotę oraz niedzielę - czyli podczas przemiłego weekendowego spaceru z rodziną. Dobra zabawa gwarantowana! 
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.
Dla studentów (i nie tylko):


▁▁▁▁▁ Les disparus du château Trompette:

Escape room wzniesione na nowy poziom! Godzina czasu na pokonanie mrocznych zagadek zamku Trompette, który niegdyś mieścił się na obecnym placu Quinconces. Na zabawę stylizowaną na ucieczkę z ruin zamku macie czas do tej niedzieli, siedemnastego kwietnia. 
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.


▁▁▁▁▁ La France face aux défis de l'immigration:

Problem imigracji jest często poruszany we francuskich mediach, dzieci i młodzież słyszą o tym już od najmłodszych lat. Ta konferencja ma na celu uświadomienie ludzi o problemie, wspólne zastanowienie się nad rozwiązaniami i ogólnej wymianie poglądów. Uważam, że warto poświęcić swój czas dwudziestego szóstego kwietnia właśnie na tę konferencję. W każdym razie postaram się tam być. 
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX
▁▁▁▁▁ Beer-Pong:

Od tego tygodnia w każdy poniedziałek będzie można wziąć udział w turnieju Beer Ponga w angielskim pubie Charles Dickens. Za symboliczne dziesięć euro można poznać nowych ludzi, zagrać i przede wszystkim dobrze się zabawić. Alkoholowy wątek na początku tygodnia daje nadzieję na szybsze przybycie weekendu!

▁▁▁▁▁ Rockin'Share Festival:

Czyli jak trafić do młodych i pokazać im, że AIDS jest nadal dużym problemem. Zyski z festiwalu są przeznaczane na akcję SIDAction (SIDA = AIDS, w języku francuskim). Impreza jest ogranizowana po raz dwunasty przez Rock School Barbey, wstęp kosztuje jedyne dziesięć euro (lub osiem za okazaniem karty studenta). Dobra zabawa gwarantowana, a i cel szczytny. 
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX.
Dla seniorów:


▁▁▁▁▁ Mardis de la musique:

Dla wielbicieli muzyki poważnej, opery czy gospel - to coś dla Was! Dziewiętnastego kwietnia w największej bibliotece w Bordeaux odbędzie się konferencja, na której będzie można dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego rodzaju muzyki. Impreza animowana będzie przez szefa chóru i orkiestry Salvatore Caputo.
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX

▁▁▁▁▁ Atelier gym détente:

W zdrowym ciele zdrowy duch! Zajęcia w klubie seniora to dobra okazja, żeby poznać innych ludzi. W każdą środę od kwietnia do czerwca można ćwiczyć pod okiem najlepszych. 
Więcej informacji: AGENDA BORDEAUX


FacebookInstagramVSCO


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujmy za odwiedziny i każdy komentarz! Choć opcja anonimowego pozostawiania komentarzy jest włączona prosimy ładnie abyś jednak zostawił jakiś podpis - milej się wtedy dyskutuje!
Komentarze zawierające reklamę czy też linki bądź obrażające nas/innych komentujących będą usuwane.

Pozdrawiamy!